Obec Horní Loděnice

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec a služby > Aktuality > Koncert - Štepán Rak - Šumperk

Koncert - Štepán Rak - ŠumperkDatum konání:
dnes

Světově uznávaný kytarový virtuos Štěpán Rak vystoupí v Šumperku

Nejen vlastní skladby, ale i díla klasických autorů, zahraje 20. května v klášterním kostele v Šumperku věhlasný kytarový virtuos, skladatel a pedagog Štěpán Rak.

ŠUMPERK – Ve světě kytary se jeho jméno stalo synonymem pro hudební cit, interpretaci a inovaci. Štěpán Rak je umělec, který s každou notou vypráví příběh a s každým tónem maluje obrazy v srdcích svých posluchačů. Jeho hra přináší intenzivní zážitek, jenž tvoří most mezi interpretem a skladatelem.

 

Vyznamenaný titulem prvního vysokoškolského profesora kytary v České republice, který mu udělil prezident Václav Havel, má Rak na svém kontě řadu významných mezinárodních vystoupení a ocenění. Jeho umělecká dráha je zdokumentována v encyklopediích a prostřednictvím rozhovorů pro televize a tisk po celém světě.

 

Koncert v Šumperku nabídne rozmanitý program, který zahrnuje vše od Rakových vlastních skladeb po adaptace klasických děl. Od slavnostních fanfár, přes intimní „Znovu“ svitu, až po lyrické skladby z cyklu „Chvála čaje a vůní“. Nechybí ani klasické melodie známé z filmové hudby, jako jsou skladby od Ennia Morriconeho a Martina Böttchera.

 

Tento koncert je nejenom oslavou Rakovy nepřeberné tvorby a uměleckého mistrovství, ale také příležitostí pro všechny, kdo si chtějí vychutnat kouzlo živé hudby v jedinečném prostoru šumperského klášterního kostela.

 

Vstupenky jsou již v prodeji na www.klasikaviva.cz a v běžných předprodejích. Přijďte se ponořit do světa kytarové hudby, který přesahuje hranice žánrů a generací. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost slyšet živě umění jednoho z největších žijících hudebníků.

 

Pro pravidelné návštěvníky koncertů je stále otevřen Klub přátel KLASIKA VIVA. Jeho členové mohou díky členské kartičce kupovat vstupenky na koncerty KLASIKA VIVA se slevou až 50 %. Členství v Klubu lze zařídit na https://klasikaviva.cz/klub-pratel-kv/. Žáci ZUŠ mají na koncert vstup zdarma.


 

KONTAKT:

Roman Janků

Tel. 603 491 979

roman@agenturajd.cz

 

Štěpánka Šoupalová

Tel. 732 23 01 23

pr@agenturajd.cz

 

IMG_5103_ořez.jpg


POV 2018

Počasí

Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/12 °C
Úterý Zataženo 22/14 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 18/15 °C
Čtvrtek Polojasno 23/15 °C